ZATÝKÁNÍ NA ÚŘADU VLÁDY: Kam vedou nitky?

K zásahům Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu na Úřadu vlády a dalších místech ve čtvrtek 13. června mohu v tuto chvíli říci, že jde o kauzy, na které jsme jako Věci veřejné opakovaně upozorňovali a následně jsme kvůli nim byli perzekuováni a zesměšňováni. Věřím, že vše neskončí nynějším zatýkáním tzv. Kalouskových lidí v ODS. Posměšky zatím ještě ministra financí nejsou na místě, protože nitky míří i k němu. Mám na mysli velké ekologické zakázky, Lesy ČR a další.

Vláda by měla odstoupit, té ostudy už bylo víc než dost.

Zástupci politické strany Věci veřejné opakují, že jsou připraveni podpořit rozpuštění Poslanecké sněmovny a hlasovat pro vyvolání předčasných voleb tak, aby se naše země neocitla v politickém patu. Pro konstruktivní fungování země, zvláště v době likvidace povodňových škod, je zapotřebí ještě před rozpuštěním sněmovny či pádem vlády, aby byla přijata široká shoda stran nad vytvořením státního rozpočtu a zemi neohrozily nevratné škody pramenící z rozpočtového provizória.

Premiérovo mlčení a doslova zmizení uprostřed zasedání sněmovny potvrzuje vysokou závažnost této rozsáhlé klientelistické kauzy. Vyšetřování jednoznačně vítáme a chceme věřit stejně jako veřejnost, že toto rozsáhlé šetření nevyšumí do ztracena. 

Vzhledem k tomu, že premiér Nečas stojí za protizákonným odvoláním policejního prezidenta Lessyho, za zastrašováním vyšetřovatelů a tlakem k odvolání podplukovníka Martince z protikorupčního policejního útvaru, nespatřujeme v něm skutečnou záruku vůle po transparentním vyšetření celé klientelistické sítě. Požadujeme tedy jeho okamžité odstoupení a řešení situace na půdorysu parlamentních stran a prezidenta republiky.

Chceme širokou veřejnost ujistit, že jsme připraveni podpořit konstruktivní politické řešení, avšak s požadavkem na odstoupení premiéra Petra Nečase.

Komentáře jsou zavřeny.