Volil bych Václava Klause

Jako většina občanů České republiky nemohu hlasovat při volbě prezidenta. To mi však nebrání, abych vyjádřil svůj názor. Jak bych tedy 8. února hlasoval a proč? Zřejmě nikoho neohromím, když řeknu, že bych v prezidentské volbě ze dvou kandidátů podpořil Václava Klause.

Svůj hlas bych stávajícímu prezidentovi nedal proto, že pocházíme ze stejné politické strany. Nepatřím k jeho bezmezným obdivovatelům. Některá jeho rozhodnutí se mi v minulosti nelíbila. Navíc slepé obdivování už z principu nemám rád.  I já chápu, že pan Klaus je člověk a jako takový určitě není bezchybný. Je mi však sympatická jeho odvaha vyjádřit vlastní názor a schopnost zastat se naší země, se kterou od svého narození prožívá dobré i zlé. Představuje pro mě člověka na svém místě, který pouze neúřaduje na Pražském hradě, ale díky častým návštěvám krajů udržuje také stálý kontakt se svými občany. Po dlouhé době je to jediný prezident České republiky, který během čtyř let svého funkčního období několikrát, společně s manželkou Livií, navštívil i zapadlá zákoutí naší země.

Stručně řečeno – Václav Klaus se ve funkci prezidenta během svého prvního volebního období osvědčil a jako státník odvedl nesmírný kus práce. Byla by veliká chyba (a hlavně škoda), kdybychom nevyužili ústavní možnosti a ještě jednou tuto výraznou a významnou osobnost našich novodobých dějin do čela naší země nezvolili.

 

Petr Skokan
hejtman Libereckého kraje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*Oficiální stránky Petra Skokana

Tel.: +420 602 469 109 | Mail: petrskokan@petrskokan.cz

Transparentní účet pro senátní volby SPOLEHNUTÍ – SPOLEČNÉ HNUTÍ ČESKOLIPANŮ: 2201851409/2010