Tiskové prohlášení Petra Skokana ze dne 13. 7. 2012

Vážené dámy a pánové,

předstupuji před Vás se zdůvodněním mého dnešního ranního vystoupení v Poslanecké sněmovně, kde jsem konkrétně a s jasným důkazem zdokumentoval nepřiměřené chování ministra financí a prvního místopředsedy TOP09 Miroslava Kalouska.

Učinil jsem tak po zralé úvaze, abych jednoznačně a skrze konkrétní důkaz ukázal a potvrdil, že slovní ataky a manipulativní vyhrožování nejen na vyšetřovatele Mazánka či policejního prezidenta Lessyho nejsou výjimkou ani snad jednorázovým úletem v chování ministra Kalouska. Nýbrž bohužel často praktikovanou praxí.

Nechtěl jsem spekulovat, nechtěl jsem alibisticky mlžit. Naopak jsem chtěl být maximálně konkrétní a věcný.

Se konkrétním důkazem jsem přišel na základě výzvy ministra Kalouska a premiéra Nečase, kteří opakovaně prohlásili, že kdo má důkaz o nátlaku ministra financí, ať ho neprodleně předloží.

Učinil jsem tak!

Abych předešel jakýmkoliv spekulacím proč či zda si pořizuji záznam svých telefonních hovorů, chtěl bych zdůraznit, že šlo o výjimečnou situaci a hovor jsem si nahrál s ohledem na častá varování mnoha politiků i žurnalistů, že ministr Kalousek je ve své komunikaci manipulativní, převrací fakta a provádí záměrný nátlak. Chtěl jsem proto mít jasný důkaz našeho hovoru a svých i jeho argumentů, abych v případě neshody, byl schopen věcně a fakticky argumentovat. Že půjde o podobný způsob hovoru, jsem naprosto nečekal, jak ostatně vyplývá i z obsahu hovoru samotného.

Tímto bych chtěl zároveň informovat všechna média, že se jedná o můj soukromý zvukový záznam a neplánuji ho dále poskytovat k uveřejnění. Stejně tak jako fotografie, či poznámky. Pokud si je pořizuji, tak pouze pro oživení paměti. Nechci, aby sloužil k lidové zábavě, či někoho diskreditovali.

Očekávám, že premiér Nečas bude konat, a dostojí svému slibu, že prokáže-li se ovlivňování a nátlak ministra financí tak ho odvolá. Jsem přesvědčen, že jsem takový důkaz premiérovi a veřejnosti předložil a očekávám, že v duchu svých slov bude jednat.

Nyní je odpovědnost za další chování ministra financí plně na panu premiérovi.

Komentáře jsou zavřeny.