Svatomartinský jarmark sobota 10.11.2012

Dámy a pánové, oslavme společně Martina, veselme se. Srdečně zveme všechny fanoušky zámku Horní Libchava a stoupence návratu k tradicím na Svatomartinský jarmark, který se koná v sobotu  10.11.2012,  na zámku v Horní Libchavě u České Lípy.
Čeká vás bohatý program  vhodný pro všechny generace. Srdečně zveme hlavně rodiny s dětmi, Martiny a všechny mladé duchem na romantický výlet na zámek, setkání se „sv. Martinem“ a tradiční jarmark. Nechte se zlákat!

Prohlídky zámku budou probíhat každou, od 10 do 15 hodin. Jinak budou volně přístupné výstavy „Poklady Tibetu, Nepálu a Indie“ a „Austrálie“, fotografa Oldřicha Kiliána, které si můžete projít sami v mezidobí mezi komentovanými prohlídkami. Prohlídky zámku zpestří také živé obrazy ze života legendy aneb„Putování za sv. Martinem“ , v 10, 11 a 12 hodin.

Pro děti jsou na odpoledne připravené dílny pečení svatomartinských rohlíčků a výroba lampiónků. Od 13 hodin vystoupí divadlo Karla Čapka z Děčína se svou pohádkou „Kašpařiny“.

Na jarmarku najdete a uvidíte:

Sýry,  palačinky , cukrovinky , medovinu , svatomartinské víno , zdravou výživu a další občerstvení . Keramiku , kosmetiku , dřevěné hračky , pletené a háčkované zboží, kovové šperky,  tašky, polštářky, košíky, proutěné věci, sklo, výrobky z kamene a dřeva, etnické zboží z celého světa, tašky, výrobu šperků, lampiony , aromaterapii.

V areálu zámku bude probíhat od 10 hodin jarmark a najdete zde i různé dobrůtky k občerstvení. V Rytířském sále na zámku budete moci ochutnat svatomartinskou husu. Po celý den mohou návštěvníci vyplnit zámeckou anketu a zúčastnit se  slosování o krásné ceny z Etnoshopu. Etnoshop bude otevřen po celý den, přijďte si vybrat vánoční dárky pro své blízké. Najdete zde i lampiony, doporučujeme donést si vlastní svíčky.

Od 11 hodin a znovu pak od  15 hodin se můžete těšit na extrémní skoky na kole, show v podání Michala Matyse, jednoho z předních jezdců freestylu na horském kole, držitel světového rekordu ve výskoku. Atraktivní podívaná pro všechny příchozí.

V 16 hodin očekáváme příjezd svatého Martina i s celou družinou, kterého přivítáme lampiónky, ať už vyrobenými nebo přinesenými. Přijede Martin na bílém koni? Nechte se překvapit. Jarmark pak bude slavnostně ukončen losováním výherce zámecké ankety a přesunem do Ogoh Ogoh Clubu, kde bude probíhat následná veselice a oslavy Sv. Martina.

Večer nás čeká ještě ohnivá show v podání Jirky Nesvorného.

PROGRAM SVATOMARTINSKÝ JARMARK

Zámek Horní Libchava u České Lípy

 

10 h               Zahájení Svatomartinského jarmarku

10-15 h          Prohlídky zámku

10,11,12 h     Putování za svatým Martinem

(živé obrazy ze života legendy) -zámek

13až 15h       Tvorba lampiónu na uvítání sv. Martina, 1 kus 30 Kč.

                        Dílna pečení svatomartinských rohlíčků

12-14 hod     Degustace svatomartinské husy v „Rytířském sále“

13 h                Pohádka spol. Karla Čapka „Kašpařiny“ (divadlo)

11, 15 h         extrémní skoky na kole, show Michala Matyse

16 h                Příjezd Sv. Martina s družinou, losování výherců ankety

16:30  h          Ukončení Svatomartinského jarmarku

17 h                            Degustace svatomartinského vína, muzika v Ogoh Ogoh Clubu

17:30              Ohnivá show  Jirka Nesvorný

Vstup: Dospělí 60 Kč, Děti do 6 let zdarma, Děti 7-15 let, senioři: 40 Kč

Výchovné ústavy a dětské domovy zdarma

www.zamekhornilibchava.cz

facebook:http://www.facebook.com/pages/Z%C3%A1mek-Horn%C3%AD-Libchava/112577935535318?ref=ts&fref=ts

Zámecký areál stojí v těsném sousedství silnice z České Lípy na Volfartice, na začátku obce Horní Libchava. Kousek od něj je autobusová zastávka MHD z České Lípy (Horní Libchava, zámek).

Přijďte podpořit místní kulturu!

 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.115089285284183.11915.112577935535318&type=1

 

Komentáře jsou zavřeny.