Stanovisko k výzvě regionální rady

Od rozdělané práce odcházím nerad, ale musím akceptovat výzvu Regionální rady Občanské demokratické strany Libereckého kraje. Tím přijímám kandidaturu do Senátu Parlamentu ČR za volební okrsek č. 36. Volby za tento volební okrsek budou probíhat souběžně s krajskými volbami roku 2008. Svoji výzvu rada zdůvodnila strategií přesvědčit voliče, že modrá je dobrá. K tomu by měl podle ní v krajských volbách přispět lídr z největšího města našeho kraje a moje kandidatura do senátu za okrsek zahrnující  čtyři regiony – Českolipsko, Novoborsko, Hrádecko a Chrastavsko. Zda je navržená předvolební strategie správná, rozhodnou voliči. Pro mne to však znamená, že bych se tak svým způsobem vrátil domů a musím říci, že rád.

Všem kandidátům ODS do krajského zastupitelstva vyjadřuji podporu a držím jim palce. Osobně mám nyní rok na to, abych se svými stranickými kolegy dokončil úkoly plynoucí z našeho působení v  krajské samosprávě Libereckého kraje ve druhém jejím volebním období. Jako hejtman jsem se od roku 2004 snažil hodně pohybovat po kraji a naplňovat své předsevzetí, že je lépe jednou vidět než dvakrát slyšet. Také jsem usiloval, aby bylo o našem kraji slyšet a byl vidět. Považuji to za jedinou šanci, jak vně kraje prosadit regionální zájmy. Oproti minulému volebnímu období, kdy se kraje ve veřejné správě ještě tak trochu hledaly a veřejnost moc nezajímalo, co je možné od takového stupně veřejné správy vlastně očekávat, v tomto volebním období se podařilo ledacos změnit. Kraje dnes  mají pevnou půdu pod nohama a je zřejmé, že jako „samosprávná jednotka“ dokáží na úrovni státu za daný region ledacos prosadit a jejich role a význam stoupá. Do jaké míry je to i moje zásluha, musí posoudit veřejnost. V každém případě děkuji voličům, že jsem se mohl po čtyři roky na „emancipaci“ krajů podílet.

Petr Skokan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*Oficiální stránky Petra Skokana

Tel.: +420 602 469 109 | Mail: petrskokan@petrskokan.cz

Transparentní účet pro senátní volby SPOLEHNUTÍ – SPOLEČNÉ HNUTÍ ČESKOLIPANŮ: 2201851409/2010