Radost z přímé volby prezidenta

Tak volba prezidenta se nám blíží. Jsem nadšen, že po všech těch letech, kdy jsem prosazoval přímou volbu na všech úrovních, lidé konečně mohou rozhodnout o volbě prezidenta sami. Minimálně je to výborná zkušenost do budoucna, která se dá jen zlepšovat. Budu rád, když dojde i na přímou volbu starostů, hejtmanů a dokonce i poslanců.

Každý volič rozhodne podle svého svědomí a také faktický dopad svého rozhodnutí ponese sám. Teď si lidé volí i příští případnou amnestii. To je právě ta tíha svobody a demokracie. Lehkost totality byla v tom, že za nás rozhodoval někdo jiný a my jsme za to platili svou nesvobodou.

Posoudit pravdomluvnost kandidátů volič může i na zajímavém webu www.demagog.cz.

Na Facebooku je 41 názorů čtenářů mého profilu (http://www.facebook.com/petr.skokan.3). Já jsem se tam vyjádřil k Zuzaně Roithové, Táni Fischerové, Vladimíru Franzovi, Janu Fischerovi a Miloši Zemanovi. Teď ještě připojím pár slov ke Karlu Schwarzenbergovi. Nikdo se ho nezeptal, jestli by jmenoval Miroslava Kalouska premiérem. Já mám obavy, že by za jeho prezidentování Kalouskův negativní vliv posílil, a proto ho nemohu volit. Pan Schwarzenberg má být Kalouskovi za leccos vděčen, například za odpuštění penále finančního úřadu za nesprávné čerpání několikamilionových dotací na odbahnění svých soukromých rybníků. Ale nechci nikoho ovlivňovat. Proto je volba tajná, aby se nikdo nemusel se svou volbou nikomu svěřovat.

Komentáře jsou zavřeny.