PŘIJEĎTE DO SVIJAN za Vítem Bártou a za mnou

V pondělí 13. května v 16 h můžete diskutovat s Vítem Bártou a se mnou v salónku Pivovarské restaurace ve Svijanech.

Ve svijanské hospodě (http://www.pivovarsvijany.cz/index.php/prodejna-a-restaurace) se totiž uskuteční jednání krajské rady Věcí veřejných, které bude tentokrát otevřeno pro všechny členy i pro véčkaře a další příznivce strany i pro novináře. Všichni budou mít možnost klást předsedovi Vítu Bártovi i mně nejrůznější otázky na jakékoli téma.

Předtím navštívíme výrobnu nápojů Moštovna Lažany. Věci veřejné totiž podporují středně velké a malé české firmy, které se snaží odolávat tlaku monopolů, ať už to jsou Plzeňský Prazdroj, Mattoni či Babišovy firmy nebo nadnárodní prodejní řetězce.

Moštovna Lažany spolu s firmami Jatky Lomnice a.s., Pivovar Svijany a. s. a Bio ovoce a zelenina Verich založili Prodejní družstvo regionálních výrobků Český ráj. V současné době jsou otevřeny již tři prodejny, v Turnově v ulici Skálova a ulici Palackého a v Liberci v ulici V Úvoze.

Firma Moštovna Lažany je několikanásobným držitelem titulu “Výrobek roku”, v roce 2005 za Jablečný mošt, v roce 2006 za Rybízový nápoj, v roce 2007 za Višňový nápoj, v roce 2008 za Jablečný mošt s vlákninou, v roce 2009 za Vinný mošt z odrůdy Muller Thurgau) a v roce 2011 za Červenou řepu s jablkem a dále značky “Regionální produkt Českého ráje”.

Pivovar Svijany je se svým výstavem 385 000 hektolitrů v roce 2009 šestým největším českým pivovarem a už dávno přerostl hranice libereckého regionu. Oblibu si získává především díky tradičnímu způsobu vaření piva a širokému portfoliu pivních speciálů.

ČTĚTE TAKÉ:

Mám toho dost. Bojkotuju Prazdroj!

PRAKTICKÉ TIPY: Co nekupovat, co ano a za kolik

Bárta přijel do Turnova a VŠICHNI MLUVÍ o R 35

Komentáře jsou zavřeny.