NEPROŽERE českolipská radnice MAJETEK MĚSTA?

Česká televize ve středu 3. dubna informovala, že Česká Lípa rozprodává domy přímo v centru města. Podle opozice přichází prodej v nejhorší možnou dobu, kdy město za objekty dostane jenom zlomek skutečné hodnoty. K rychlému prodeji podle kritiků radnici nic netlačí. Město se ale brání tím,že se údržba domů nevyplatí a oživení trhu s nemovitostmi prý jenom tak nepřijde.

Prodej domů schválilo zastupitelstvo na svém zasedání 20. března 2013. Celkem Česká Lípa nabízí k prodeji čtyři kompletní domy a poloviční podíl v pátém domě. Inkasovat chce minimálně sedm a půl milionu korun. Podle Kristýny Brožové, mluvčíMÚ Česká Lípa, je základním požadavkem města, aby v těchto objektech nevznikly žádné bary ani restaurace s výherními automaty.

Nicméně opozice radnici kritizuje, že se město zbavuje majetku za „pár drobných“. Pětici budov v centru označuje za zlatý fond. Čtyři z těchto domů jsou dokonce přímo v památkové zóně.

Česká televize citovala i má slova: „Mně na tom vadí nejvíc, že není definováno, kam půjde výtěžek z prodeje. A já se obávám, aby radnice ty peníze neprožrala, jak se říká lidově.“

Jiří Kočandrle, místostarosta České Lípy (TOP 09), prodej obhajuje: „Příjmy za pronájem převyšují náklady. Nicméně víme, že třeba v dalších třech nebo čtyřech letech by nás čekaly milionové náklady na údržbu budov. Proto je důležité budovy prodat.“

Zájemci teď mají 50 dní na to, aby se přihlásili do soutěže. Podle radnice rozhodne nejen nabízená cena, ale také plánované využití budov.

Reportáž České televize můžete zhlédnout zde:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/221262-ceska-lipa-prodava-domy-podle-opozice-skoro-zadarmo/

 

Komentáře jsou zavřeny.