Lednový editorial Měsíčníku Libereckého kraje

I rok 2006 je minulostí. Už víme, jaký byl. Ačkoliv pro někoho byl možná příliš dlouhý a pro jiného snad krátký, pravdou je, že co do počtu dnů, týdnů a měsíců byl přiměřený. Opět jsme prožili třistapětašedesát dnů zaobalených do dvaapadesátky týdnů a dvanácti měsíců, které zapsaly do lidských dějin spoustu více či méně významných událostí.

Liberecký kraj navštívil prezidentský pár. V Evropě vznikl nový stát Černá Hora, zatímco v učebnicích ubyla planeta Pluto. Zemřel legendární pilot František Peřina a chrám Svatého Víta byl přisouzen církvi. Italové poslali do politického důchodu Berlusconiho a radovali se z titulu mistrů světa ve fotbale. Také jsme se radovali a to ze zlaté olympijské medaile Kateřiny Neumannové. Nechvalně proslulý diktátor Slobodan Miloševič umřel ve věznici v Haagu, Saddám Husajn na íráckém popravišti a pětadevadesátiletý Augusto Pinochet stářím. Evropu začala obcházet ptačí chřipka, která nakonec dorazila i do země České. Mnohem větší strach z možných následků však vyvolal nově zavedený bodový systém na našich silnicích. Na radnicích byla uzavřena první registrovaná partnerství osob stejného pohlaví. Proběhly tam také další komunální volby. Volilo se však i do senátu, ale nejdelší povolební vyjednávání v naší novodobé historii přinesly volby do poslanecké sněmovny, kterým předcházela řada politických střetů. Kromě silných slov padla i facka. Vážení čtenáři, do nového roku vám proto přeji, aby facek padalo v naší zemi co nejméně, vládu jsme měli co nejlepší a událostí, ze kterých se můžeme radovat, bylo co nejvíce. Hodně štěstí v roce 2007.

| Zpět na seznam zpráv | Vloženo: 10. 01. 2007
 

Komentáře jsou zavřeny.

Lednový editorial Měsíčníku Libereckého kraje

Před několika dny jsme uzavřeli rok 2005, který do dějin lidstva připsal několik dalších více či méně významných událostí. Zemřel papež a do čela katolické církve byl zvolen nový svatý otec. V Americe řádila Katrina a na CzechTeku policisté. České hokejisty v boji za titulen mistrů světa nezastavil ani zlomený malíček Járy Jágra. Na cestu za mistrovským titulem se po několika letech vydala i naše fotbalová reprezentace. Přímo před nosem vykonavatelů státní moci uprchl ze své vily jeden z nejznámějších podnikatelů, zatímco do televizních vil se dobrovolně zavřelo několik hráčů o milionovou výhru. Svoji kariéru ukončil nejmladší premiér ve střední Evropě. Karlovarský festival navštívil také Robert Redford a pro nás bylo ctí přivítat v Libereckém kraji prezidentský pár. Tečku za letopočtem 2005 pak udělal Silvestr a my jsme opět zestárli o jeden rok. V neděli 1. ledna jsme se už probouzeli do nového roku. Jaký bude, na to si budeme moci odpovědět zase až za rok. Určitě nás ale čeká spousta nových zážitků. Jeden kuriózní už na svém kontě mám. Přihodil se mi hned ráno 2. ledna na cestě do práce. Jako obvykle jsem spěchal. Zastavil jsem auto a rychle si běžel koupit noviny. Během několika sekund jsem se vrátil, ale na místě řidiče už seděl cizí chlap. Jakmile mne uviděl, ani moc neprotestoval a smířil se,  že mu pokus o krádež auta nevyšel. Nejvíc mne však pobavilo, když mne přesvědčoval, že je vlastně slušný člověk a že zná mého bratra Petra Skokana. Tak jsem mu slíbil, že se na něj „bratra“ přeptám a zavolal policii.  Vážení čtenáři, do nového roku vám proto přeji, aby každá lapálie měla vždycky dobrý konec, protože konec dobrý, všechno dobré.

| Zpět na seznam zpráv | Vloženo: 09. 01. 2006
 

Komentáře jsou zavřeny.