Jsou podnikatelé PROSPĚCHÁŘSKOU VERBEŽÍ, nebo jsou prospěšní?

Jako někdejší podnikatel vnímám dehonestaci živnostníků z úst Jana Mládka, stínového ministra financí ČSSD, velmi úkorně. Já si živnostníků, řemeslníků a podnikatelů velmi vážím. Když navíc zaměstnávají další pracovníky, je to velký přínos pro jejich okolí a také obrovská zodpovědnost. Mí kolegové politici by si měli zkusit, jak těžké je shánět práci a zákazníky pro svou provozovnu či firmu, obzvlášť, když nemají vlivné kamarády v různých státních institucích, úřadech nebo velkých korporacích. Živnostníky bychom měli podporovat, a ne je urážet. 

Začal jsem podnikat hned po sametové revoluci. Vzpomínám, jak do mé prodejny s elektrospotřebiči přicházeli lidé s nabídkou „všimného“, když se na ně dostane lepší barevná televize či mrazák. Myslel jsem si, že chtějí zaplatit zálohu předem, až pak jsem pochopil, že to tak za předchozího vedoucího takzvané Elektry bylo zvykem.

Třeba jen sociální demokracie chce zdůraznit, že živnostníci nejsou její cílovou skupinou, které chtějí být nápomocni. Ale to vlastně víme už z doby, kdy ČSSD vládla České republice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

XHTML: Můžete použít tyto tagy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*Oficiální stránky Petra Skokana

Tel.: +420 602 469 109 | Mail: petrskokan@petrskokan.cz

Transparentní účet pro senátní volby SPOLEHNUTÍ – SPOLEČNÉ HNUTÍ ČESKOLIPANŮ: 2201851409/2010