Jedna z posledních nadějí, jak tuto OBROVSKOU KRÁDEŽ ZASTAVIT!

Výkonná rada Věcí veřejných jednala 28. května 2013 v Brně především o ústavní stížnosti na zrušení zákona o církevních restitucí a náboženských společností. Tu bude o den později projednávat Ústavní soud v Brně.

Na tiskové konferenci v Brně jsme připomněli, že právě VV jsou iniciátorem projednávané ústavní stížnosti. Zdůraznili jsme také formální a obsahové důvody, které vedly k podání stížnosti, především fakt, že poslancům VV sněmovna odepřela zákonné právo se k projednávanému zákonu vyjádřit.

„Věci veřejné žádaly na plénu Poslanecké sněmovny důsledně projednat všechny souvislosti týkající se církevních restitucí. To nám ale nebylo umožněno,“ těmito slovy zahájil brífink VV před Ústavním soudem Vít Bárta, předseda strany, a znovu připomněl, že k hlasování o zákonu došlo v průběhu technické přestávky, která byla vyhlášená Věcmi veřejnými pro přípravu oficiálního stanoviska klubu. „Klub VV byl zbaven úkonu, který vyplývá z ústavy. Jinými slovy, došlo k porušení ústavních práv poslanců Věcí veřejných. Nemohli jsme hájit práva a zájmy svých voličů,“ řekl Vít Bárta a dodal, že  zástupci Věcí veřejných samozřejmě přítomni jednání soudu. 

Zítřejší jednání ústavního soudu je však ohroženo. Doktor Hrádela, který má vystoupit před Ústavním soudem proti církevním restitucím, nemá podklady k jednání. Dnes v noci totiž došlo v centru Brna k podivnému vykradení jeho auta. Rozbité okénko, ukradené šanony s důkazy k ústavnímu soudu. Cennosti a peníze zůstaly nedotčeny v autě tam, kde byly.

Tiskovka Brno 130528

Komentáře jsou zavřeny.