Hejtman se vydal na zahájení školního roku do Tanvaldu

 

Hejtman Petr Skokan dnes zahájil školní rok na Masarykově základní škole a Obchodní akademii Tanvald, kde ho přivítalo kromě pedagogického sboru kolem 400 žáků a 100 studentů. Kromě hejtmana se zahájení účastnili starosta Tanvaldu Petr Polák, ředitelka školy Jana Prokešová, zástupci ředitelky Stanislav Pěnička a Jiří Jón.

Byl jsem osloven redakční radou zdejších Školních novin, zda bych se za nimi nechtěl přijet podívat. Chtěli se mi pochlubit úspěšností svých novin, neboť se v soutěžích umísťují na předních místech. Musím konstatovat, že kvalita novin je opravdu na vysoké úrovni. A jelikož byli nejrychlejší, pozvání jsem velice rád přijal. Bohužel jsem nemohl navštívit u příležitosti zahájení nového školního roku všechny školy, a proto bych chtěl aspoň touto cestou ostatním popřát hodně  úspěchů,“ podotkl hejtman Petr Skokan.

Hejtman přišel osobně podpořit i prvňáčky do jejich lavic. Právě na ně čeká opravdu velký vstup do něčeho nového a neznámého, a proto jim popřál, aby se jim ve škole líbilo, dostávali jen samé jedničky a o prázdninách byli smutní z toho, že má škola dovolenou. „Děti mají opravdu nádhernou školu. Obdivoval jsem překrásné prostory, kde se žáci nejenom učí, ale i sportují.  Tato škola jim nabízí kvalitní zázemí, o kterém jsme my pouze snili,“ dodal hejtman. Žhavá diskuse proběhla se členy redakční rady, s nimiž si hejtman zavzpomínal i na svoje zážitky ze školních lavic. „Dodnes vzpomínám na laskavou paní učitelku, když mne nachytala, jak si pod lavicí čtu Lovce mamutů od Eduarda Štorcha a já jí bez mrknutí oka správně odpověděl na otázku. Ale vám spíše doporučuji, abyste dávali pozor po celou dobu, neboť až později jsem pochopil, jak velký význam má všechno to, co jsem se ve škole naučil
 

 

Hejtman mezi prvňáčkyMezi studenty Obchodní akademie

 Redakční rada Školních novin s hejtmanem

 

| Beránková Alena, Ing. | telefon: 485 226 383 | Zpět na seznam zpráv | Vloženo: 01. 09. 2005

Komentáře jsou zavřeny.