Diskuse o zákonu O STÁTNÍM ZASTUPITELSTVÍ a insolvenčním řízení

V pondělí 17. 6. 2013 od 9:00 h se uskuteční seminář na téma “Trestná činnost v insolvenčním řízení a nový zákon o státním zastupitelství”, a to v budově Poslanecké sněmovny v Praze, Sněmovní 4, v místnosti č. 108 – Státní akta pod záštitou Rozpočtového výboru PSP ČR, Michala Babáka a mou.

Seminář bude věnován zneužívání insolvenčního řízení v současnosti a budou na něm analyzovány dopady, které by měla mít reforma soustavy státních zastupitelství obsažená ve vládním návrhu zákona o státním zastupitelství.

Setkání navazuje na seminář „Reforma justice“, který jsem uspořádal ve spolupráci se spolkem Šalamoun v únoru 2013. V té době jsme znali návrh nového zákona o státním zastupitelství jen v obrysech. Nyní již je v Poslanecké sněmovně předložený kompletní návrh zákona a my můžeme diskutovat mnohem více konkrétně.

Pozvání přijala řada vážených hostů, kteří mají k novému zákonu opravdu co říci. Zákon o státním zastupitelství je naprosto zásadní právní předpis, který může velmi zásadně ovlivnit vyšetřování kriminálních případů v ČR. Právě proto je velmi důležité diskutovat na odborném plénu jednotlivé parametry a snažit se najít optimální řešení. Jak velký vliv mají státní zastupitelství na dění ve společnosti ukázaly i události právě končícího týdne, kdy na pokyn a pod dohledem vrchního státního zastupitelství v Olomouci zasahovala policie na Úřadu vlády.

Vládní návrh zákona představí doktor František Korbel, náměstek ministra spravedlnosti ČR. Na jeho přednášku naváže JUDr. Hana Marvanová, která o návrhu zákona promluví z hlediska insolvenčního řízení. Účast přislíbil i předseda spolku Šalamoun John Bok, který představí možné změny v zákoně pohledem spolku Šalamoun, a poslanec Otto Chaloupka, který se insolvečním řízení dlouhodobě zabývá na půdě Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

Vzhledem k omezené kapacitě sálu, prosím, potvrďte účast na JedinakB@psp.cz

ČTĚTE TAKÉ:

Prosadíme nezávislý vyšetřovací orgán veřejné žaloby, podřízený prezidentovi?

Komentáře jsou zavřeny.