Českolipané besedovali s hejtmanem

Redaktor Českolipského deníku Michael Polák mne pochválil, to je nebývalé: „Čestnou výjimkou byl poslanec a někdejší hejtman Petr Skokan. Jako by zastupitele nezajímalo, na co se budou ptát obyvatelé města.“

Kromě starostky a místostarostů jsem se totiž jako jediný řadový zastupitel České Lípy zúčastnil besedy českolipských občanů s hejtmanem Martinem Půtou.

Jako dlouhá nit se vinuly otázky na témata českolipská nemocnice, sociální služby, stav silnic II. a III. třídy, obchvat České Lípy, vojenský prostor Ralsko, těžba uranu, krajský rozpočet, Dotační fond Libereckého kraje či dokonce i heliport, liberecké letiště a protipovodňová opatření v Povodí Ohře.

Z dopravních témat zaujalo, že by letos měl být hotov obchvat Dubé. Kraj změní podmínky výběrového řízení na dopravní obslužnost. Soutěž vyhlásí na podzim, noví dopravci mají být známi v prosinci 2014. Klíčovým parametrem bude cena, dopravní plány se mají optimalizovat, aby se nevozil „vzduch“.

Obce by měly letos dostat dotace v celkové výši až 87 milionů korun v rámci rozvoje venkova. Podpořit se mají hasiči, sport, zdravotnictví, lesnictví a včelařství.

Kraj převede zvláštní školy na obce, chystá se sjednocení podmínek.

Obě každoroční velké akce se budou konat na Českolipsku: Krajské dny 14. června v Novém Boru, dožínky v září v Brništi.

Komentáře jsou zavřeny.